?Timor ? koniec znanego świata. Spotkanie z Maciejem Duszyńskim?

Timor Wschodni, a dokładnie Demokratyczna Republika Timoru Wschodniego. O tym egzotycznym zakątku świata opowie podróżnik Maciej Duszyński, 7 stycznia, o godz. 18:00. Zapraszamy do Muzeum Podróżników im. Tony`ego Halika.

 

 

Maciej Duszyński – podróżnik, dyplomata, naukowiec.

Bohater spotkania w Muzeum Podróżników posiada imponujący życiorys nie tylko na polu podróżniczym. Jest absolwentem X LO w Toruniu, magistrem stosunków międzynarodowych o specjalizacji dyplomatycznej w Collegium Civitas w Warszawie, studiował również politologię i amerykanistykę na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwo w Missouri School of Journalism w Columbii, od 2008 roku związany z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pierwszy raz podróżował do indonezyjskiego Timoru Zachodniego i niepodległego Timoru Wschodniego w 2005/2006 roku, był obserwatorem wyborów w Timorze Wschodnim z ramienia UE w 2012 roku. W tym samym roku rozpoczął pracę w polskiej placówce dyplomatycznej w Dżakarcie (wcześniej zajmował się tematyką azjatycką w Brukseli podczas polskiej prezydencji w UE i krótko był afiliowany w polskich placówkach w Londynie i Waszyngtonie).

Doktorat z Timoru

Wielką pasją Macieja Duszyńskiego są podróże, m.in. po Indonezji, do Timoru Wschodniego, Kambodży, Wietnamu, Tajlandii, Sułtanatu Brunei, Singapuru i południowych Chin. W Indonezji najchętniej wchodzi na wulkany i zwiedza antykwariaty i galerie. Pisze doktorat o Timorze Wschodnim, o którego historii i walorach krajoznawczo-kulturalno-przyrodniczych opowie w Muzeum Podróżników im. Tony`ego Halika, w czwartek, 7 stycznia,  o godzinie 18:00.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.