Toruński Tryptyk Fotografii Koncertowej

Odbywający się w Hard Rock Pubie Pamela Toruński Tryptyk Fotografii Koncertowej to cykl trzech wystaw, w trakcie których starannie wyselekcjonowane zdjęcia zaprezentowały do tego czasu Angelika Plich oraz Agata Jankowska. W obecnej odsłonie swoje prace przedstawił Wojciech Zillmann. Wspólnym mianownikiem poszczególnych części Tryptyku są koncerty w Hard Rock Pubie Pamela.

 

Na tym jednak podobieństwa się kończą. Każda z trzech wystaw udowadnia, że nie wystarczy dobry sprzęt i świetna technika, aby oddać emocje płynące ze sceny. Potrzebne jest jeszcze to "coś", co w tym wypadku stanowi kompilację zmysłu artystycznego, wyczucia czasu i miłości do muzyki. Zatrzymany w kadrze fragment rzeczywistości  oddaje bowiem w równym stopniu atmosferę koncertu, co emocje towarzyszące muzykom i robiącym im zdjęcia fotografom. Potwierdza to selekcja zdjęć, jakiej każdy z twórców musiał dokonać wśród swoich prac przed przedstawieniem ich szerszej publiczności. Wojtek Zillmann wybrał zdjęcia z koncertów w Hard Rock Pubie Pamela,  które odbyły się w 2015 roku, co dodatkowo stanowi jego subiektywne podsumowanie ostatnich 12 miesięcy w tym klubie. O tym, że działo się sporo, świadczą same zdjęcia, na których toruński fotografik przedstawił takich artystów, jak: Wanda Johnson, Jose Torres, Jimmy Thomas, Leszek Cichoński, Ben Granfelt, Sarah Smith, Louie Fontaine, Sugar Blood Jinx, Oil Stains, Moreland & Arbuckle... Wstęp na wystawę jest wolny.  Zdjęcia można oglądać do końca stycznia 2016 roku, w godzinach otwarcia klubu.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.