Wystawa prac dzieci z krajów Dalekiego Wschodu

Przygotowana w oparciu o zbiory własne wystawa prac dzieci z krajów Dalekiego Wschodu jest kolejną pokazywaną w Galerii prezentacją twórczości plastycznej z tego obszaru geograficznego.

Ponownie wracamy do precyzyjnie wykonanych, monochromatycznych kompozycji z Japonii, silnie osadzonych w tradycji prac dzieci z Chin czy niezwykle barwnych, słonecznych obrazków z Tajlandii i Indonezji. Po raz pierwszy zaprezentowane zostaną prace dzieci z Korei Południowej, od kilku lat aktywnie uczestniczących w organizowanych przez toruńską Galerię międzynarodowych konkursów plastycznych. Ponad dwieście pokazanych na wystawie kompozycji malarskich, rysunków i grafik jest niezwykle barwnym i plastycznym opisem tego nieprawdopodobnie różnorodnego i egotycznego dla nas rejonu świata. Obrazem jakże odmiennym od tego wyłaniającego się z turystycznych folderów. Pulsująca życiem, rozmaitością tematów, bogactwem kolorów wystawa zachwyca dojrzałością prac, wyobraźnią i wrażliwością plastyczną ich autorów. Ogromna rozpiętość wiekowa uczestników wystawy sprawia, że znajdziemy tu zarówno swobodną ekspresję najmłodszych jak i doskonałe warsztatowo realistyczne przedstawienia kilkunastolatków. Motywami prezentowanych prac są dalekowschodnie krajobrazy, tropikalne lasy, pola ryżowe, wielkomiejskie place i ulice, flora, fauna, architektura, a przede wszystkim liczne sceny z codziennego życia starszych i młodszych mieszkańców Bangkoku, Seulu, Osaki czy Hongkongu.

4 sierpnia-12 września 2017

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu

Rynek Nowomiejski 17

 

TAKAMOCHI JAMACHIO, lat 10, JAPONIA

TAKAMOCHI JAMACHIO lat 10 JAPONIA

 

RACHFITA AMEILISA AULIA H., lat 11, INDONEZJA                                                                                                                                                      

RACHFITA AMEILISA AULIA H. lat 11 INDONEZJA

YEH JIN YING JAIME, lat 12, CHIN

YEH JIN YING JAIME lat 12 CHINY

 

 

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.