Elita muzyki klubowej zagości w Toruniu
Fot. Nadesłane

Elita muzyki klubowej zagości w Toruniu

To już pewne – festiwal klubowych brzmień powraca na mapę Polski. Omenland Open Air Festival już za tydzień odbędzie się w Toruniu. Będzie to plenerowa uczta dla zwolenników klasyki klubowej i niebanalnej oprawy muzycznej.


Festiwal z tradycją
Omenalnd Open Air Festival to otwarty festiwal klubowy, zainicjowany przez klub Omen Płośnica. To największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce, które gromadzi na swojej scenie najbardziej znanych DJ-ów z całego kraju. – Ostatni tego typu festiwal odbył się w 2002 roku – wspomina Paweł Berent, organizator wydarzenia. – W związku z tym, że upłynęło od tego momentu sporo czasu, stwierdziliśmy, że to najwyższa pora, by powrócić do tradycji i zorganizować wydarzenie na świeżym powietrzu. Przygotowania trwały ok. 5 lat, gdyż starannie szukaliśmy odpowiedniego miejsca. Wybór padł na Toruń ze względu na to, że jest to naszym zdaniem najdogodniejsza lokalizacja dla wszystkich klubowiczów. W związku z tym, że nasz klub przyciąga co roku tysiące sympatyków, widzimy, że nadal jest spore zainteresowanie muzyką klubową. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych odbiorców, postanowiliśmy zorganizować Omenland.
Klub Omen mieści się w miejscowości Płośnica niedaleko Działdowa, na terenie woj. warmińsko-mazurskiego. Funkcjonuje on od 2001 roku i założony został przez twórców Arena Team – największej sieci dyskotek w Polsce północno-wschodniej. – Klub Omen Płośnica to klub z pewnością kultowy, gdzie grana jest muzyka o dość mocnym charakterze i brzmieniu – przekonuje Paweł Berent. – Nie da się ukryć, że ten rodzaj muzyki jest dość dużą alternatywą w porównaniu do współczesnych trendów, jak muzyka pop czy disco polo. Niezależnie od tego cieszymy się, że muzyka klubowa nadal ma tak wielu odbiorców.
Potęga nagłośnienia i moc efektów wizualnych
Omenland Open Air Festival będzie z pewnością największym pokazem plenerowym w Europie. Na scenie pojawi się dziewiętnastu DJ-ów, na czele z DJ BL3ND-em, pochodzącym z Los Angeles. – Już wiadomo, że podczas festiwalu pojawi się potężny laser, dzięki któremu możemy spodziewać się spektakularnych efektów specjalnych – zapewnia Paweł Berent. – Nie zabraknie także wyrzutni ognia i innych widowiskowych niespodzianek. Wszystkie wystąpienia odbywać się będą na ogromnej scenie. Głównym artystą będzie oczywiście DJ BL3ND ze Stanów Zjednoczonych, który – co ciekawe – w tym regionie Polski pojawi się po raz pierwszy. Jest to twórca najbardziej znanych miksów wideo na YT i posiadacz milionów fanów na całym świecie.
Omenland Festival odbędzie się już 23 czerwca na terenie Strefy Motoparku, przy ul. Łukasiewicza 66. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 19.00. Zakup biletów możliwy jest za pośrednictwem strony: biletomat.pl.
Olga Taraszka
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.