TOS: Koncert symfoniczny - Nadbałtyckie pejzaże
Fot. Robert Berent

TOS: Koncert symfoniczny - Nadbałtyckie pejzaże

Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprasza na specjalny koncert symfoniczny, który odbędzie się w ramach festiwalu PROBALTICA.
„Nadbałtyckie pejzaże” to prezentacja dorobku muzycznego państw położonych w regionie Morza Bałtyckiego. W piątek, 12 maja o godzinie 19:00 w Sali Koncertowej CKK Jordanki usłyszymy dzieła XX-wiecznych mistrzów: S. Prokofiewa, J. Sibeliusa i F. Montvili.

W roli solistki wystąpi skrzypaczka Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej – Monika Orłowska-Skruszewicz. Artystka zdobyła wyróżnienie w IVMiędzynarodowym Konkursie Skrzypcowym – Toruń 2016 i otrzymała nagrodę pozaregulaminową w postaci koncertu, ufundowaną przez Konsula Honorowego Finlandii w Toruniu – Tadeusza Pająka.

Toruńską Orkiestrę Symfoniczną od pulpitu poprowadzi dyrektor artystyczny i pierwszy dyrygent Litewskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej – Juozas Domarkas.

Wykonawcy:

Monika Orłowska - Skruszewicz /skrzypce/
Juozas Domarkas /dyrygent/
Toruńska Orkiestra Symfoniczna

W programie:

V. Montvila - Poemat Gotycki
S. Prokofiev - II Koncert skrzypcowy g-moll op.63
J. Sibelius - V Symfonia Es-dur op. 82

Piątek, 12 maja, godz.: 19:00
Sala Koncertowa CKK Jordanki

Bilety w cenie 40/30 zł dostępne w kasie CKK Jordanki, czynnej od wtorku do soboty w godzinach 13-19 oraz online na www.tos.art.pl

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.