Spotkanie: Podwieczorek u Pani Profesor

W sobotę 13 maja 2017 w godz. 15.00-18.00 Muzeum Etnograficzne w Toruniu organizuje okolicznościowe spotkanie przy kawie i herbacie z okazji 119. urodzin prof. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej – twórczyni Muzeum. Spotkanie odbędzie się na wystawie Salonik Pani Profesor, której autorką jest Hanna Muzalewska-Alexandrowicz. Bilety w cenie 3 zł do nabycia w kasie Muzeum.

Wszyscy goście, którzy w godzinach między 15.00 a 18.00 pojawią się na wystawie będą mogli bliżej poznać osobiste pamiątki Profesor Znamierowskiej-Prüfferowej przywiezione w 1945 roku do Torunia z Wilna, także te z wczesnego dzieciństwa i młodości, dokumenty i publikacje związane z jej drogą naukową i z okresem budowania toruńskiego Muzeum.

Program przybliżający życie i działalność patronki Muzeum przygotowały: Teresa Okoniewska z Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Etnograficznego i Maria Pokrzywnicka z muzealnego Działu Edukacji.

Muzeum Etnograficzne zaprasza wszystkich, którzy pamiętają Panią Profesor i mogą się podzielić wspomnieniami oraz tych, którzy chcieliby bliżej poznać bogatą historię życia, barwną osobowość i cenny dorobek Marii Znamierowskiej-Prüfferowej.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.