Spotkanie: z Edwardem Dwurnikiem

Zapraszamy na spotkanie z Edwardem Dwurnikiem, które poprowadzi Małgorzata Czyńska, autorka wywiadu-rzeki z malarzem – "Moje królestwo".

Wywiad Małgorzaty Czyńskiej jest jak kolekcja obrazów malarza – na kolejnych stronach pojawiają się migawki z jego bogatego życia, opowieści o sobie, przyjaciołach, autorytetach, sztuce i kobietach. Balansuje na granicy zmyślenia i prawdy, nie boi się szczerych wyznań ani kontrowersji, rozmawia poważnie, by za chwilę puścić do czytelnika oko. I każdy sam musi sobie odpowiedzieć na pytanie: czy król jest nagi?

Edward Dwurnik (ur. 1943) – malarz i grafik. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych polskich artystów. Cykle „Podróże autostopem”, „Warszawa”, „Sportowcy” czy „Robotnicy” przyniosły mu uznanie w kraju i za granicą, gdzie został zauważony jeszcze przed transformacją polityczną. W 1982 roku jako jedyny Polak wziął udział w wystawie documenta 7 w Kassel. Wielokrotnie nagradzany, między innymi Nagrodą Kulturalną Solidarności, Nagrodą Fundacji Sztuki Współczesnej, Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Małgorzata Czyńska - (ur. 1975) - historyk sztuki, kuratorka wystaw, dziennikarka. Autorka tekstów o sztuce, historii mody i dizajnu, wywiadów z artystami oraz książek "Najpiękniejsze. Kobiety z obrazów", "Kobro. Skok w przestrzeń", "Metafizyczny harem. kobiety Witkacego".

Spotkanie-wywiad z Edwardem Dwurnikiem,
18 maja (czwartek), godz. 18.00
Centrum Sztuki Współczesnej

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.