Spotkanie: „Dziecko Meduzy”

Zapraszamy na kolejną, czwartą już, rozmowę Iwony Chmielewskiej, autorki książek obrazowych, z Jolantą Czakyrową, psychoterapeutką psychoanalityczną. Tym razem podczas spotkania omawiana będzie książka belgijskiej ilustratorki Kitty Crowther - „Dziecko Meduzy” („Medusenkind").

Będzie ona punktem wyjścia do rozmowy o tym, jak wielkim, codziennym i podejmowanym na całe życie wyzwaniem jest bycie mamą. O tym, jak w różnych momentach, etapach rozwoju dziecka wymaga ono od kobiety czegoś innego. O tym, że nie można macierzyństwa traktować wyłącznie jako funkcji, ale bardziej patrzeć na bycie matką jako proces, który mimo ciągłych i zmieniających się wyzwań, jakie się z macierzyństwem wiążą - może okazać się dla kobiety ciekawą drogą.

Kitty Crowther jest belgijską ilustratorką i autorką książek dla dzieci. Debiutowała w 1994 r. książką "Mon royaume". W swoim autorskim dorobku ma blisko 30 tytułów, drugie tyle zilustrowała. W 2010 roku otrzymała prestiżową Nagrodę imienia Astrid Lindgren, przyznawaną za całokształt twórczości w dziedzinie literatury dziecięcej.

Spotkanie psychoanalizy z picturebookiem, 17 maja (środa), godz. 18.15
Z okazji zbliżającego się Dnia Matki wokół książki "Dziecko Meduzy"
Centrum Sztuki Współczesnej

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.