Mikołajki ze sztuką
Fot. Nadesłane

Mikołajki ze sztuką

Centrum Sztuki Współczesnej po raz czwarty zaprasza na świąteczne targi unikalnego designu. Swoje produkty – jedyne w swoim rodzaju zabawki, autorskie akcesoria dla małych i dużych, designerskie ciuchy, pięknie wykonaną biżuterię i oryginalne, nowoczesne gadżety, które wymykają się sklepowym definicjom – zaprezentuje kilkudziesięciu wystawców. 3 grudnia będzie można leniwie i bez szalonego przedświątecznego zgiełku kupić piękne prezenty dla najbliższych prosto od polskich projektantów. W tym czasie dla najmłodszych kino Centrum przygotowało cztery świąteczne filmy.

Następnego dnia, 4.grudnia w związku z trwającą wystawą,  najmłodsi zaprojektują kolekcję strojów świątecznych, którą następnie znajdzie się na specjalnym pokazie mody. 
- W oczekiwaniu na białe święta stworzymy świąteczną instalację inspirowaną płatkami śniegu i ...modą! Rzucimy wyzwanie nadzwyczajnym zdolnościom przyrody i sami zaprojektujemy sobie zimę – w kropki, paski czy inne wzory! W tak udekorowanej przestrzeni pojawią się śnieżynki z modą prosto z krainy lodu. Przewidujemy bardzo ciepłą atmosferę spotkania, dlatego – dla bezpieczeństwa – uprasza się wszystkie bałwanki o pozostanie na zewnątrz- zachęca Paulina Tchurzewska z Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”.

W niedzielę również ciekawa pozycja w kinie CSW. -Najbliższa niedziela będzie okazją do poczucia świątecznej atmosfery. Już od godziny 10:30 zapraszamy na Mikołajki w CSW. Rozpoczniemy od seansu filmu "Magiczne święta" (w reż. Thale Persen), a następnie zapraszamy na wyjątkowe warsztaty- zachęca Piotr Waśniewski, kurator Centrum Sztuki Filmowej.
A warsztaty przeznaczone są dla dzieci od 8 roku życia i ich opiekunów. Podczas spotkania uczestnicy zaprojektują kolekcję strojów świątecznych. Postawą będzie kolor biały, ulubiony kolor zimy. Dzieci będą się bawić się fakturami, łączyć nietypowe materiały i tworzyć stroje.
Obowiązkowym elementem dla uczestników tego spotkania będzie prezentacja swojego projektu podczas pokazu mody w Labsenie, zaplanowanego jako finał tegorocznego spotkania mikołajkowego.

Redakcja
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.