Wystawa: Kropka w kropkę w CSW

„Kropka w kropkę” to wystawa, która w atrakcyjny sposób wskazuje podobieństwa pomiędzy pracą artystów i projektantów, nie ignorując jednak dzielących ich różnic.

To pierwsza taka ekspozycja zrealizowana przez polską instytucję wystawienniczą! Zobaczymy kolekcję współczesnych dzieł sztuki w dialogu z kolekcją ubiorów. Będzie to nie tylko uczta dla oczu, ale także możliwość odkrycia na nowo kolekcji toruńskiego CSW, budowanej od 2007 roku i zawierającej prace najważniejszych polskich artystów współczesnych. Kontrapunktem do wybranych prac z kolekcji CSW stanie się kolekcja ubrań, znana pod nazwą „Muzealne mody”, tworzona od kilku lat w Poznaniu przez Piotra Szaradowskiego. Znajdują się w niej ubiory zaprojektowane przez najważniejszych projektantów działających w Paryżu w II połowie XX wieku, takich jak m.in. Christian Dior, Cristóbal Balenciaga, André Courrèges, Karl Lagerfeld czy Issey Miyake.

Kropka w kropkę. Muzealne mody
Centrum Sztuki Współczesnej
ul. Wały. Gen. Sikorskiego 13
25.11.2016 – 01.01.2017

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.