Warsztaty artystyczne: Wyklej sobie makatkę!

W najbliższą sobotę o godz. 15.00, Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza na rodzinną imprezę kreatywną z udziałem Anny Pauli Szmeichel, autorki współczesnych makatek. Podczas imprezy pod okiem artystki powstaną wyklejanko-makatki.

Dzieci i dorośli, inspirując się makatkami prezentowanymi na wystawie Mądrości i gadki z kuchennej makatki, wykreują indywidualne twory z ulubionymi motywami, postaciami i hasłami. Anna Paula Szmeichel, absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK, mieszka i pracuje w Toruniu. Pod szyldem MRUFF DESIGN tworzy rozmaite projekty graficzne i ilustracje, które często upiększają lokalną przestrzeń miejską. W 2012 roku w Muzeum Etnograficznym w Toruniu zadebiutowała projektem „Makatki”. Jej prace, przedzierając się do współczesnego dizajnu, przybierają formę plakatu lub obrazu. Dekorując ściany i pomieszczenia, przejmują miejsce i rolę makatek popularnych dawniej w wystroju miejskich i wiejskich domów. Subtelnie ucząc dobrego wychowania czy zasad życiowych zabawnie zestawiają znane makatkowe hasła z bohaterami kultury popularnej, np. kreskówek. Impreza będzie ostatnią okazją do rodzinnych odwiedzin na wystawie Mądrości i gadki z kuchennej makatki, czynnej jeszcze tylko do 30 października br.

Spotkanie z Anną Paulą Szmeichel
22.10, godz. 15.00
Spichlerz w Parku Etnograficznym
Bilety: 5 zł – normalny, 3 zł – ulgowy. 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.