Ubranie to wyzwanie... w tym wyjątkowym dniu!

Poproszono mnie jako eksperta, żebym napisał, co jest modne w tym sezonie weselno- okolicznościowym, ale postanowiłem podzielić się z Państwem czymś ważniejszym, mianowicie bezcenną wiedzą, jak stworzyć swój wymarzony wizerunek na ten wyjątkowy dzień!Ubranie to wyzwanie?

Tak, codzienne wyzwanie dla każdego z nas, a szczególnie gdy okazja jest wyjątkowa jak ślub, wesele, chrzciny, bal gimnazjalny czy studniówka. Tego dnia chce się wyglądać wyjątkowo, czuć się pewnie i podobać się sobie. Jednak jak w morzu wszechobecnej mody nie stać się fashion victim – ofiarą mody i ślepego podążania za trendami?

Trendy czyli jak?
To, co proponują wielcy kreatorzy świata mody, zostaje skopiowane, przerobione i zduplikowane szczególnie przez sklepy sieciowe. Bieżące kolory, desenie, fasony, kroje i ich przykładowe zestawienia odnajdziecie w popularnej kolorowej prasie. Realnie wszystko znajdziecie w sklepach, w tym w „sieciówkach”, ale to tylko kopie, które nie pasują do wszystkich, jak niestety często pragnie przekonać obsługa: „świetnie pani wygląda i wszyscy przed i po też wybierali tę kreację”. Nie, uniwersalność nie istnieje, przynajmniej nie w moim pojęciu mody.
Trzeba powiedzieć wprost: dziś oryginalność i niepowtarzalność gwarantują jedynie butiki z unikatowymi kolekcjami za rozsądne pieniądze, ale starannie wyselekcjonowanymi pod względem mody i bieżących trendów.

Ready to go – trzy kroki stylu!
By stworzyć wyjątkową kreację gotową na „wielkie” wyjście, musimy pokonać trzy kroki: Kolor – Sylwetka – Stylizacja. Nigdy odwrotnie, bo stylizacyjna mantra brzmi: musisz być ubrana – nie przebrana! Ja pomagając w wyborze tej wyjątkowej garderoby, wspólnie z klientką/em przechodzę ten trzyetapowy proces, który weryfikuje różne indywidualne zmienne, personalne cechy, które nas określają. Szybko i konkretnie określamy typ kolorystyczny i sylwetkę, by przejść do działania, czyli okolicznościowej stylizacji.

Proporcja kluczem stylizacji!
Wyjątkowość kreacji i każdej stylizacji budowana jest przez stworzenie proporcji. To równowaga sylwetki zbliżonej do klepsydry, gdzie mamy zarysowaną talię, a ramiona odpowiadają szerokości bioder. Słynne 90/60/90 nie istnieje często, ale istnieje iluzja rzeczywistego stworzenia proporcji przez odpowiedni ubiór, a symetrii dopełniają dodatki i buty. Najprościej mówiąc, jeśli kreacja jest efektowna, to ją wyciszamy przez dodatki i buty, w stonowanej stylizacji. To właśnie akcesoria: torebka czy buty ubarwiają kreację, wywołując efekt „wow”!

Kreacja, czyli sukienka na wczoraj
Wizja kreacji często przesłania nam samą satysfakcję z okazji. Szukacie czegoś całymi miesiącami albo wręcz przeciwnie – na ostatnią chwilę, i poziom frustracji rośnie, bo ciągle to nie to, nie mój rozmiar, nie mój kolor, nie ten dzień na mierzenie itd., a w 99% przypadków problemów przysparza nieznajomość i niestosowanie trzech kroków stylizacji. Pomijając to, popełniamy błąd, a właściwie trzy, następnie wpadamy w pułapkę mnogości ofert, gdzie naprawdę ciężko wybrać coś wyjątkowego skrojonego dla siebie, potrzeb i portfela, a pamiętajmy cena nie gwarantuje wyglądu, ewentualnie jakość. Zdarza się pewnie wydać krocie, z mizernym wizerunkowym skutkiem, a to efekt braku zawodowego wsparcia – ubranie wymaga profesjonalnej pomocy.
Zadowolenie klientów, a moje spełnienie, gdy ubranie to wyzwanie oto zapłata za pasję w tym i każdym inny przypadku. Pozdrawiam modowo!Zapraszam też do Look Sfery, gdzie można zasięgnąć darmowej konsultacji o czym przeczytacie na moim fb.

Robert Karlewski
stylista
facebook.pl/ StylistaRobertK

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.