Kolorowy ślub czyli Weeding Inspiration Board

Współczesna panna młoda nie jest już zainteresowana tradycyjną wizją wystawnego wesela w restauracji lub w domu weselnym. Kobiety przygotowujące się do ślubu poszukują swojego stylu i nowatorskich, kreatywnych pomysłów, które sprawią, że ten ważny dzień stanie się niezapomnianym przeżyciem. 

 

Bardzo popularną usługą staje się Wedding Inspiration Board. Punktem wyjścia do niej jest ślubna analiza kolorystyczna. Kolorystka omawia potrzeby przyszłej panny młodej, pragnienia, wizję ślubu. Tu liczy się wszystko – upodobania, charakter, temperament, codzienne zajęcia, tryb życia czy pasje. Następnie poszukuje się odpowiedniego kroju sukni ślubnej. Trzeba go dobrze przemyśleć, aby zatuszować mankamenty, a podkreślić atuty. Ważna jest także osobowość i charakter.

Kolejnym etapem jest dobór dodatków, które mogą uzupełnić look ślubny i podkreślić jego unikatowy charakter. Ustala się więc, jaki welon będzie najbardziej odpowiedni, na jaką długość trenu można sobie pozwolić, jaką dobrać biżuterię, buty oraz kwiaty. Ważna też jest fryzura, która będzie pasowała do kroju i stylu sukni oraz typu urody.

Kolorystyka ślubna. Za pomocą zestawu profesjonalnych akcesoriów (ramy ślubne, chusty z odcieniami bieli, wzorniki kompozycji) kolorystka przeprowadza ślubną analizę kolorystyczną, podczas której dobiera odcień bieli ślubnej oraz tzw. barwy przewodnie, na których będzie bazował makijaż, kolorystyka wiązanki oraz dekoracje na przyjęciu weselnym. Panna młoda otrzymuje próbki zalecanych kolorów w formie wachlarza oraz kartę całej dokonanej analizy (z przykładami wystroju wnętrza, zaznaczonym kolorem sukni, rozrysowanym makijażem itp.)
Ostatni krok to próbny makijaż ślubny – musi tworzyć spójną całość. Fajne? Zaręczam, że bardzo, ponieważ dzięki temu można przygotować naprawdę niezwykłą uroczystość!

Oliwia Godlewska
wizaż i stylizacja
www.frontrow.pl

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.