Włoski klimat w toruńskiej restauracji Stare Metropolis

Piękne widoki, błękitne niebo, niezwykłe zabytki i przyjaźni ludzie — takimi słowami określa się Włochy. Oprócz przyjemnego klimatu jest jeszcze pyszna włoska kuchnia, która ma zagorzałych wielbicieli na całym świecie. Jeśli chcesz skosztować wyjątkowych, włoskich specjałów nie musisz wyjeżdżać w daleką podróż! Odwiedź w Toruniu włoską restaurację — Stare Metropolis!

Urokliwe Włochy
Polacy bardzo lubią jeździć do Włoch, cenią sobie zwłaszcza włoski klimat śródziemnomorski, który występuje na wąskim pasie wybrzeża. W centrum kraju lato jest bardzo gorące (zwłaszcza w lipcu i sierpniu). Bardziej znośne temperatury odnotowywane są w maju, czerwcu, wrześniu i październiku. Włosi umieją dobrze korzystać z uroków natury, doceniają , i świeże powietrze, wiele Włoszek przyrządza wiele posiłków w domu. Sadzą w ogrodzie smakowite warzywa, które potem zbierają, serwują na swoich stołach i robią także z nich pyszne przetwory, którymi cieszą się zimą. W rodzinach przepisy przekazywane są z pokolenia na pokolenie, w zgłębianie sztuki kulinarnej angażuje się także dzieci, które uczą się gotowania przez zabawę.  Sztandarowe danie włoskie to oczywiście pizza i pasta, na które każda gospodyni ma swoją cenną recepturę.

Zdrowa, śródziemnomorska kuchnia
Włosi uwielbiają jeść oraz celebrować posiłki i bardzo rzadko przestrzegają restrykcyjnej, niskokalorycznej diety. Mimo tego naukowe badania dowodzą, że Włochy po Hiszpanii są drugim najzdrowszym krajem na świecie. Jednym z ważnych kryteriów jest wskaźnik otyłości. Specjaliści zaliczyli Włochów do trzech najszczuplejszych nacji w Europie (oprócz Francuzów i Szwedów). Co prawda często je się tam sycące makarony i pizzę, jednak obok tych dań podaje się zdrowe ryby, oliwę, sałatki i surowe oraz pieczone warzywa w dużej ilości. Włosi cieszą się życiem i powoli spożywają posiłki, dużo się przy tym śmiejąc i rozmawiając. Mieszkańcy słonecznej Italii bardzo cenią wartości rodzinne. W późnych kolacjach uczestniczą nawet małe dzieci, które doskonale czują się w towarzystwie roześmianych i rozluźnionych rodziców. Polacy również lubią biesiadować, ale najczęściej podczas świąt i rodzinnych uroczystości, w ciągu tygodnia raczej nie mają na to czasu.

Stare Metropolis to restauracja w Toruniu, która pełna jest pozytywnych emocji. Polacy dziś bardzo się wszędzie śpieszą, w pośpiechu jedzą obiady, kolacje i śniadania, a to duży błąd. Wstąp do włoskiej restauracji w Toruniu i poczuj jak wolno i beztrosko może płynąć czas! Zasiądź wygodnie przy stole ze swoją rodziną i przyjaciółmi, zamów kilka lekkich sałatek, dania kuchni polskiej, dania z grilla i pizzę. Nie musisz się już martwić zakupami na niedzielny obiad, nie trać czasu w markecie w sobotę i przyjdź na miłą celebrację posiłku do Starego Metropolis. Dania komponowane są jedynie ze świeżych, wysokiej jakości produktów pochodzących od sprawdzonych dostawców. Zdolni kucharze wyczarowują z nich prawdziwe arcydzieła. Przekonaj się jak naprawdę smakują Włochy w Toruniu!

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.