Na narty, na sanki ? na stok!

Jeszcze przed świętami wydawało się, że wiosenny stan pogody zagościł na dłużej. Na szczęście zima przyszła w samą porę i temperatury oraz opady śniegu wskazują na to, że dzieci i młodzież z naszego województwa skorzysta z szusowania i szaleństw na sankach.

 


A jeżeli pogoda sprzyja, można zastanowić się, gdzie wybrać się na narty. Tu dwie opcje - można wybrać tę pod znakiem treningu lub pełnej zabawy. Nie wszystkim z nas czas pozwoli, by w tym sezonie wybrać się w góry, dlatego warto sprawdzić ofertę stoków w pobliżu Torunia. A fani śnieżnego szaleństwa, którzy w zanadrzu mają „białe wakacje”, mogą rozgrzać sprzęt przed wyjazdem. Gdzie?

Czynne są wszystkie pobliskie stoki narciarskie: w Unisławiu, Myślęcinku oraz nowy – Kurza Góra w Kurzętniku na Mazurach (86 km od Torunia). -Stację na Stefanowym Stoku uruchomiliśmy 3  stycznia. Ubiegły rok nie był dla nas zbyt szczęśliwy, ze względu na niesprzyjającą pogodę. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie korzystniej – mówi rzeczniczka prasowa Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”, Sandra Tyczyno. W Bydgoszczy trasa ma 250 m. Unisław, 30 km od naszego miasta, oferuje trasę o długości 400 m z trzema wyciągami orczykowymi.

Najdłuższym zjazdem, bo 770-metrowym, możemy się cieszyć w Kurzętniku na nowo otwartym stoku Kurza Góra. To obecnie najdłuższa trasa w północnej Polsce. Do dyspozycji mamy również trasę 550 m i taką dla dzieci, 200 m. Temperatura zapewniająca dobre warunki na stoku to około -1, -2 stopnie – mówią pracownicy ośrodka. Stacja powstała w miejscu, w którym w latach 80. ubiegłego wieku również zjeżdżano na nartach, a mroźne i śnieżne zimy przyciągały rzesze miłośników sportów zimowych.  

Oświetlone wyciągi w Unisławiu i Myślęcinku czynne są do 21.00, Kurza Góra działa godzinę dłużej. Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów są instruktorzy, wypożyczalnie i serwis sprzętu i zaplecza gastronomiczne. Nie pozostaje nic innego, jak cieszyć się zimą, bo nie wiadomo jak długo temperatury pozwolą na utrzymanie śniegu.  
   
Hanna Wojtkowska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.