Karmy suche dla kotów - jak wybrać najlepszą karmę dla Twojego kota

Karma sucha to najwygodniejszy sposób karmienia kotów. Ten sposób karmienia zwierzęcia jest często wybierany przez osoby zapracowane, ale też przez opiekunów, które chcą zapewnić pupilowi większą ilość małych posiłków w ciągu dnia, zgodnie z naturalnymi potrzebami pupila. Duży wybór karm suchych sprawia, że zakupy są szczególnie trudne, zwłaszcza dla początkujących opiekunów. Sprawdź z nami, jaka jest najlepsza sucha karma dla kota.

 

Idealny skład suchej karmy - na co zwrócić uwagę?

Wśród suchych karm znajdziesz zarówno świetne produkty o przemyślanym składzie pełnym zdrowych składników, jak i produkty, których troskliwy opiekun nie poda swojemu kotu. Podczas wybierania karmy suchej dla swojego pupila, zawsze pamiętaj, że Twój kot to bezwzględny mięsożerca. Podstawą diety każdego kota powinno być przede wszystkim mięso. Suche karmy z dużą zawartością mięsa dostarczą kotu dobrze przyswajalne składniki odżywcze. Zwróć uwagę na marketingowe triki - w składzie karmy powinno znajdować się mięso, unikaj ubocznych produktów pochodzenia zwierzęcego.

Najzdrowsze dla kota będą karmy, które nie zawierają zbóż. Zboża w przewodzie pokarmowym kota mogą powodować problemy trawienne, w tym ociężałość i zaparcia. Brak zbóż w karmie suchej sprawi, że będzie ona lepiej przyswajalna dla kota. Ważna jest też niska ilość węglowodanów w karmie i dobry stosunek wapnia do fosforu. Pamiętaj, że to skład karmy powinien decydować o wyborze, nie ładna reklama w tv!

Kiedy sucha karma dla kotów będzie lepszym wyborem niż mokra

Wybrać suchą karmę czy mokrą? Oto jest pytanie, które dręczy niejednego opiekuna. Nie da się ukryć, że mokra karma ma wiele zalet, zwłaszcza z punktu widzenia nawodnienia pupila. Warto jednak przyzwyczaić swojego kota do jedzenia suchej karmy z kilku powodów.

Karmy specjalistyczne, weterynaryjne, to przede wszystkim karmy suche. Kiedy polepszenie stanu zdrowia będzie wymagało zastosowania karmy leczniczej, o wiele łatwiej będzie prowadzić terapię, gdy karma sucha dla kota będzie czymś naturalnym.

Żywienie karmą mokrą jest utrudnione w cieplejszych miesiącach. Latem karma mokra jest zdatna do zjedzenia natychmiast po nałożeniu jej do miseczki. Zostawienie jej w misce grozi poważnym zatruciem pokarmowym. O wiele łatwiejszy w użyciu suchy pokarm jest w podróży - przechowywanie jest nieporównywalnie prostsze.

Karmę suchą możesz włożyć kotu do zabawek na przysmaki. Kula-smakula to doskonały sposób na aktywizację leniwego kota. W przypadku dorosłych kotów niewychodzących zachęcenie pupila do zabawy może wymagać drobnego przekupstwa.

Nie istnieje jeden idealny w każdej sytuacji model żywienia kotów. Pewne jest jednak, że żywienie suchą karmą w niektórych sytuacjach staje się niezbędne. Mądre więc jest przyzwyczajanie kociąt i dorosłych kotów do jedzenia suchej karmy - niezależnie od tego, czy będzie ona urozmaiceniem, czy główną karmą bytową.

Gdzie i jak kupować suchą karmę dla kota

Największy wybór karm suchych i mokrych znajdziesz oczywiście w sklepie zoologicznym. Karmy suche dla kotów acana, brit care, czy royal canin znajdziesz w najróżniejszych smakach i gramaturach. Dźwiganie karmy, żwirku i innych akcesoriów nie jest łatwe, dlatego najwygodniejszą opcją jest zamówienie w internetowym sklepie zoologicznym. Dzięki temu zakupy możesz otrzymać z dostawą do domu.

Artykuł sponsorowany

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.