Inspiracja i najnowsze trendy na Targach Ślubnych

Tegoroczna edycja Targów Ślubnych jest dziewiątą z kolei. Podczas tego wydarzenia wystawcy prezentują przekrój swoich usług, pojawiają się premierowe kolekcje strojów i – co najważniejsze – jest możliwość bezpośredniego kontaktu sprzedawców i usługodawców z klientami. Dzięki temu można się przekonać, czy właśnie te firmy mają uczestniczyć w organizacji ślubu i wesela.

Planowanie ślubu to duże wyzwanie. Narzeczeni i ich bliscy stają przed organizacją kompleksowej imprezy i często na początku drogi nie wiedzą, jak wiele pracy i wyborów na nich czeka. Naprzeciw wychodzą organizatorzy Targów Ślubnych w Toruniu, którzy od dziewięciu lat w Centrum Targowym „Park” zbierają firmy z naszego regionu i dają szansę parom młodym i ich bliskim na przegląd ofert ślubnych z różnych branż.

Lista branż jest bardzo długa. Zaczynając od sukien ślubnych i wieczorowych, poprzez sale, pojazdy, biżuterie i dekoracje, aż do fotografów, kosmetyczek i konsultantów ślubnych. Czym należy się kierować, kiedy wachlarz ofert jest taki szeroki? - Wybierając usługi ślubne, powinniśmy mieć bezpośredni kontakt z usługodawcami. Daje to okazję do lepszego poznania się i wyczucia, czy między parą młodą a daną firmą jest chemia. Niezastąpiona jest także poczta pantoflowa, czyli porady osób, które już wcześniej korzystały z tych usług - radzi Tomasz Czerwiński, który ma wieloletnie doświadczenie w obsłudze ślubów i wesel jako DJ i fotograf.

Premierowe kolekcje i aktualne trendy

Większość ślubów odbywa się od maja do września, dlatego jesień jest idealną porą, żeby zacząć przygotowania do uroczystości. W tym okresie wielu wytwórców wypuszcza na rynek nowe produkty. Często są to premierowe kolekcje ubrań i biżuterii. To dobra okazja do zapoznania się z aktualnymi trendami w dekoracjach, fryzurach czy usługach cukierniczych. Poza tym na targach wystawcy pokazują najlepsze elementy swoich ofert, więc spotka się tutaj wiele produktów wysokiej jakości.

Od kilku sezonów na topie utrzymują się rustykalne i industrialne style. Są one widoczne w zwiewnych i romantycznych sukniach, salach z drewnianymi wykończeniami czy ręcznie robionych dekoracjach. Zapowiada się, że w tym roku będą królowały romantyczne odcienie różu i brzoskwini, zawita lekki styl lat 70, a dla miłośników eleganckich dodatków znajdą się dekoracje w stylu High Glam.

Ważnym elementem wesela jest oprawa muzyczna i rozrywka. W tych kwestiach warto postawić na to, co znane i lubiane. - Planując oprawę muzyczną, zabawy i rozrywki trzeba wziąć pod uwagę jacy goście będą bawili się na imprezie i pod tym kątem dobrać zespół, DJ czy wodzireja. Uważam, że najlepiej sprawdzają się utarte szlaki ponieważ goście dobrze reagują na muzykę, którą znają i na rozrywki, które nie są zbyt skomplikowane - mówi Tomek Czerwiński. Ciekawym urozmaiceniem wesela są fotobudki i mobilne bary, nowością są lody przygotowywane bezpośrednio na oczach gości weselnych.

Zdrowie i uroda

Równolegle z Targami Ślubnymi odbędą się Dni Akademii Piękności poświęcone dbaniu o atrakcyjny wygląd i zdrowie. Połączenie tych wydarzeń, umożliwia zaprezentowanie jeszcze szerszej oferty. Wystawcami będą między innymi salony kosmetyczne i stylizacji, oraz gabinety medycyny estetycznej. Nie zabraknie także dietetyków i klubów fitness oraz wystawców, którzy umożliwią podczas trwania targów bezpłatne zbadanie poziomu cukru we krwi, zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu i ciśnienia.

Targi Ślubne i Dni Akademii Piękności odbędą się 18-19 listopada w godz. od 10 do 17 w  hali Centrum Targowego „Park”. Wstęp na wydarzenie jest darmowy. – Przewodnią tematyką tego weekendu są ślub i wesele, ale to również możliwość znalezienia kreacji, kosmetyczki czy fryzjera na zbliżające się zabawy andrzejkowe, sylwestrowe i karnawałowe. Dlatego serdecznie zapraszamy zarówno narzeczonych, rodziców i świadków oraz wszystkich tych, którzy wybierają się na jakiekolwiek uroczystości i imprezy lub chcą po prostu zadbać o swoją urodę i zdrowie – podsumowuje Anna Fischer komisarz ds. targów.

Lena Paracka

redakcja@toronto-magazyn.p

 

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.