Powrót do natury wizytówką modnych wnętrz
fot. Sławomir Jędrzejewski

Powrót do natury wizytówką modnych wnętrz

Kolory bieli i szarości, drewniane dodatki i minimalizm – to baza najmodniejszych aranżacji tego sezonu. Pytamy, jakie trendy najlepiej sprawdzają się w praktyce, i jak w prosty sposób odmienić wnętrze swojego mieszkania.

Kamień, drewno, kolory ziemi

Beże, szarości, biele i brązy to zdecydowanie najchętniej wybierane odcienie w 2017 roku. Powrót do natury w krótkim czasie stał się trendem, który zyskał wielu zwolenników. Wszystko przez to, że elementy wykonane z drewna, wikliny, wełny czy kamienia sprawiają, że nasze wnętrze staje się dużo bardziej przytulne i klimatyczne. – Powrót do natury to zdecydowanie powszechnie panujący trend – przekonuje Magdalena Wiśniewska z MW Pracownia. – Króluje drewno, kamień, kolory ziemi, wszelkiego rodzaju zielenie czy piaskowe żółcienie. Wszystko z naciskiem na naturalność. Co do tkanin – w tym przypadku jest podobnie – dominują materiały płócienne, naturalne fasony. Nadal zauważalny jest spory popyt na styl skandynawski. Myślę, że przyczynia się do tego fakt, że łatwo w jego przypadku utrzymać czystość, jest on minimalistyczny i stawia na małą ilość mebli. Ponadto to styl zdecydowanie ponadczasowy, gdyż takie właśnie są odcienie bieli i szarości.

Proste sposoby na metamorfozę wnętrza

Co roku trendy w aranżacjach wnętrz rządzą się swoimi prawami, dlatego też regularne i czasochłonne remonty mijają się z celem. Są jednak proste sposoby na to, jak bez zbędnych kosztów odmienić swoje mieszkanie, tak by wyglądało modnie i przytulnie. – Aranżacja wnętrz w tym roku przebiega pod hasłem „powrót do natury” – opowiada Natalia Lenczewska z Pracowni Aranżacji Wnętrz „O-kreślarnia”. – Przede wszystkim bardzo modne jest naturalne, stare drewno. Wszelkie elementy wykonane z tego tworzywa warto przemycać do swojego wnętrza. Bardzo silnym trendem są surowe, drewniane deski na ścianie. Nieustanną popularnością cieszy się także tzw. styl skandynawski. Wśród naszych klientów jest on zdecydowanie najczęściej wybierany. Charakterystyczna jest dla niego kolorystyka bieli i szarości z użyciem naturalnego drewna. Do tego dochodzą elementy wyposażenia stworzone przez duńskich projektantów. Dzięki temu można nadać takiemu wnętrzu autentyczności.  Skandynawski styl robi się często bardzo spolszczony, a my z kolei dążymy do tego, by nawiązywać do jego tradycyjnych korzeni. Jeżeli chodzi o prostą i szybką metamorfozę mieszkania: dużo można zdziałać odpowiednim oświetleniem i właściwie dobranymi tkaninami, teksturami czy strukturami na ścianach. Naprawdę jest wiele możliwości, które nie wymagają intensywnego remontu.

Jeśli chcemy ocieplić w prosty sposób swoje wnętrze, polecam zadbać przede wszystkim o odpowiednie dodatki – podpowiada Magdalena Wiśniewska. – To one są tutaj najważniejsze. Wszelkiego rodzaju obrazy i drewniane drobiazgi sprawią, że nasze wnętrze stanie się dużo bardziej

ożywione, przytulne i klimatyczne.

Olga Taraszka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.