Paleta atrakcji na Dzień Dziecka
Fot. Joanna Wojno-Wolska

Paleta atrakcji na Dzień Dziecka

Już w najbliższy czwartek przypada święto, którego co roku z niecierpliwością wyczekują najmłodsi torunianie. W całym mieście przez najbliższy tydzień odbywać się bedzie z tej okazji szereg imprez, w ramach których przygotowano wyjątkowe atrakcje.

Strefa Małego Kibica, bajki na UMK i zawody wędkarskie
Z dwudniowym wyprzedzeniem, bo już 28 maja, święto najmłodszych obchodzone będzie na toruńskiej Motoarenie. Z tej okazji zostanie przygotowana Strefa Małego Kibica, mieszcząca się na terenach EDF-u, naprzeciwko stadionu. W trakcie wspólnego celebrowania nie zabraknie dmuchańców, trampolin i zabaw z ekipą cyrkową. Do dyspozycji dzieci będą także małe motocykle typu pit bike. Zabawa zacznie się o ok. 13.30. W niedzielę na wspólne świętowanie zaprasza także Zarząd Koła Miejskiego PZW. Od godz. 10.00 przy Błoniach Nadwiślańskich odbędą się bezpłatne zawody wędkarskie. Udział w rywalizacji skierowany jest do dzieci poniżej 16. roku życia. Z kolei 2 czerwca, w godz. 11.00-14.00 Dzień Dziecka zostanie uczczony na Wydziale Prawa i Administracji UMK. Profesorowie Uniwersytetu wcielą się tego dnia w nietypową rolę. – Celem projektu jest integracja środowiska akademickiego, promocja czytelnictwa i działań społecznych – opowiada dr Julia Kapelańska-Pręgowska, opiekun Komitetu Ochrony Praw Dziecka działajacego przy UMK. –Główny punkt programu to czytanie bajek przez profesorów UMK, którzy będą m.in. ciągnąć „Rzepkę” i ruszać tłokami „Lokomotywy”. Dla dzieci przewidziano również rozmaite atrakcje, gry, zagadki i zajęcia plastyczne. Inicjatorem i gospodarzem wydarzenia jest prof. Zbigniew Witkowsk. –1 czerwca to bardzo ważna data, która powinna być wyjątkowo celebrowana – przekonuje Joanna Lasek, studentka UMK. – To, jakie mamy dzieciństwo, w dużej mierze rzutuje na naszą przyszłość, więc wspólnie z innymi studentami staramy się egzemplifikować takie dni. Chcemy pokazywać, że WPiA to miejsce, w którym jest przestrzeń zarówno na naukę, jak i realizowanie różnych inicjatyw społecznych.

Michayland i Noc w Bibliotece
W sobotę, 3 czerwca, wspólnej zabawy i rodzinnej integracji nie zabranie także w Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu. Wszystko za sprawą imprezy Michayland, która w tym roku odbędzie się już po raz 23. W ramach Fantastycznego Miasteczka Dzieciaków najmłodsi będą mogli skorzystać z jazdy gokartem czy też wyruszyć na wycieczkę tramwajem konnym. Tego dnia rozegrane zostaną również mecze piłki nożnej oraz koszykówki. Chętni będą mogli skorzystać także z parku linowego czy symulatora 3D. W trakcie wydarzenia pojawią się też występy wokalno-taneczne w wykonaniu toruńskiej młodzieży. Organizatorem imprezy jest Oratorium na Rybakach. Tego samego dnia na magiczną noc w bibliotece zaprasza Książnica Kopernikańska przy ul. Słowackiego 8. Motywem przewodnim wydarzenia jest wspólna podróż śladami kultury wschodu. W programie imprezy pojawią się: nauka japońskiego, warsztaty origami, pokazy aikido i karate, prezentacja chińskiej ceremonii parzenia herbaty oraz szereg zabaw i konkursów. Niewątpliwą atrakcją dla wszystkich uczestników spotkania będzie także odkrycie tajemnic zbiorów Książnicy Kopernikańskiej. Wspólne zabawy potrwają w godzinach 15.30-2.00.

Olga Taraszka
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.