Rekordowy „Toruń za pół ceny” już po świętach
Fot. Nadesłane

Rekordowy „Toruń za pół ceny” już po świętach

To już pewne – w 12. edycji wydarzenia „Toruń za pół ceny” weźmie udział rekordowa liczba partnerów. Frekwencja ta stanowi imponujący sukces, który wyróżnia stolicę piernika na tle innych polskich miast. Podczas wiosennej odsłony akcji nie zabraknie wielu debiutantów i wyjątkowych ofert.

– Akcja „Toruń za pół ceny” to strzał w dziesiątkę – przekonuje Anna Kulbicka-Tondel z Urzędu Miasta Torunia. – Inicjatywa daje pretekst do przyjazdu do naszego miasta i kusi kompleksową ofertą. Organizujemy ją w takim terminie, bo dzięki temu wydłużamy sezon turystyczny o dwa miesiące – kwiecień i październik. Z naszego punktu widzenia to same plusy, dla nas organizatorów, ale i dla miasta, przedsiębiorców i samych turystów czy mieszkańców. – Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że obecnie „Toruń za pół ceny” to największa tego typu akcja lokalna w całej Polsce – podkreśla Monika Dejnecka, koordynator wydarzenia. – Liczba partnerów biorących udział w przedsięwzięciu przeszła nasze oczekiwania. Do tej pory naszym wzorcem był „Poznań za pół ceny”. Tymczasem w Toruniu inicjatywa ta zdecydowanie efektywniej się rozwinęła.
Hotele, restauracje, kawiarnie, kluby, instytucje kulturalne, sportowe czy sklepy – to właśnie w tych miejscach od 21 do 23 kwietnia możemy wypatrywać atrakcyjnych zniżek. Tuż po świątecznym wypoczynku warto skorzystać z usług, których cena zostanie obniżona aż o 50%. – Na tle innych polskich miast Toruń na ten moment jest jedynym miejscem, gdzie liczba partnerów biorących udział w akcji cały czas rośnie – podkreśla Monika Dejnecka. – Choć inicjatywa rozpoczęła się od ofert kulinarnych, to przy każdej kolejnej edycji rozszerzamy się o nowe kategorie, czyli na przykład usługi kosmetyczne czy rekreacyjne. Zawsze podkreślam, że udział w akcji „Toruń za pół ceny” to oznaka lokalnego patriotyzmu ze strony przedsiębiorców. Należy pamiętać, że inicjatywa ta ma na celu ukazanie Torunia od jak najbardziej atrakcyjnej strony. Dzięki tego typu wydarzeniom nasze miasto udowadnia, że potrafi skutecznie zachęcić do tego, żeby je odwiedzać.
Zasady wzięcia udziału w akcji od lat pozostają niezmienne – cena wybranych usług musi być obniżona o połowę w stosunku do regularnej oferty. W przypadku restauracji są to minimum trzy dania główne.

Wiosenni debiutanci
Wśród licznych firm biorących udział w akcji pojawią się także premierowe oferty. Zaliczają się do nich m.in. nauka jazdy na rolkach, instruktaż nurkowania czy też obcowanie z wirtualną rzeczywistością. – Na czas akcji „Toruń za pół ceny” będziemy mieli przygotowany specjalny grafik zajęć – opowiada Natalia Rutkowska z Ice`n`Roll. – Wszyscy chętni będą mogli skorzystać zarówno z zajęć grupowych, jak i wypożyczalni rolek. Wrotkarstwo to sport bardzo rodzinny, adresowany do każdego. Z jazdy na rolkach mogą czerpać radość zarówno dzieci, jak i dorośli, gdyż zajęcia dla różnych grup wiekowych odbywają się u nas równolegle. – Nasze przyłączenie do akcji ma przede wszystkim wyciągnąć dzieci i młodzież z domu – przekonuje Mateusz Gruszecki z Aqua Aga. – Możliwość spróbowania swoich sił w oddychaniu pod wodą z pewnością dla każdego będzie cennym doświadczeniem. Wystarczy wypełnić formularz zdrowotny, nie trzeba zabierać ze sobą nic więcej. To w zupełności bezpieczne, dlatego uważam, że każdemu bardzo się spodoba.
Szczegółowe informacje, dotyczące wiosennej edycji akcji „Toruń za pół ceny” można znaleźć na stronie: www.torunzapolceny.pl. Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Torunia i Radio Zet Gold. Partnerzy biorący udział w inicjatywie będą oznaczeni specjalnymi plakatami.

Olga Taraszka
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.