Zabiegi kosmetyczne antidotum na zimę?
Zima to wymagający czas dla naszej cery, zabiegi kosmetyczne mogą być dla niej ukojeniem Fot. Joanna Wojno-Wolska

Zabiegi kosmetyczne antidotum na zimę?

Zima jest trudnym okresem dla naszego organizmu. Szczególnie cierpi skóra, która wystawiana na niskie temperatury przesusza się i łuszczy. Dobrym rozwiązaniem na te problemy są zabiegi pielęgnacyjne, stosowane zarówno w gabinecie kosmetycznym i w domu.

Obecna pora roku nie sprzyja dobrej kondycji ciała. Gdy na zewnątrz jest zimno rzadziej wychodzimy na spacery, otrzymujemy małą ilość promieni słonecznych i często cierpimy na niedobór witamin i minerałów ponieważ jemy mniej świeżych warzyw i owoców. Odbija się to nie tylko na naszym samopoczuciu, lecz również na urodzie. Najbardziej ucierpi nasza skóra, a zaraz za nią idą włosy i paznokcie. Z drugiej zaś strony można spojrzeć na ten okres pozytywnie. - Mała ilość promieni słonecznych pozwala na korzystanie z zabiegów złuszczających i rewitalizujących. Najpopularniejszymi i najbardziej skutecznymi zabiegami są peelingi chemiczne, w szczególności kwasem salicylowym, glikolowym czy też migdałowym w przypadku cery wrażliwej - radzi Małgorzata Czerepińska z gabinetu kosmetycznego „Pracownia Urody”.
Zabiegiem godnym uwagi jest też mezoterapia igłowa, stosowana na skórę głowy, i bezigłowa, stosowana między innymi na skórę twarzy. Jej zadaniem jest wtłoczenie w skórę aktywnych substancji ukierunkowanych na indywidualne potrzeby. W zależności od stanu i wymagań skóry, zabieg będzie poprawiał jej nawilżenie, uzupełniał niedobory witamin i minerałów, wspomagał mikrokrążenie, zwiększał napięcie i elastyczność skóry, redukując oznaki zmęczenia i starzenia się i pobudzając komórki do regeneracji.

Pielęgnacja w domu
Podstawowymi zabiegami, które muszą znaleźć się w codziennej pielęgnacji skóry jest demakijaż, tonizacja i aplikacja kremu na dzień i na noc. - Raz lub dwa razy w tygodniu wykonanie peelingu wspaniale oczyści i przygotuje naskórek do przyjęcia aktywnych składników z danego typu kremu i maseczki. Najważniejsze jest utrzymanie takiego cyklu pielęgnacji, który doskonale współdziała z naturalnym procesem regeneracji skóry oraz wytwarzania nowych komórek - mówi Ewa Zalewska z gabinetu kosmetycznego “Instytut Loft”.
Decydując się na stosowanie nowego kosmetyku w domu trzeba się upewnić, że jest on dla nas odpowiedni. Źle dobrany kosmetyk może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. - Najlepszym rozwiązaniem dla pielęgnacji ciała w domu jest dobrana przez kosmetologa pielęgnacja uzupełniająca zabiegi gabinetowe, która spotęguje efekty i pomoże osiągnąć zadowalające rezultaty - mówi Pani Małgorzata.
Kolejnym zabiegiem, który możemy wykonywać w domu jest utrzymywanie diety bogatej w witaminy i minerały. Jest ona niezbędnym elementem zachowania zdrowia i urody. Często problem, który widać na powierzchni jest spowodowany niedoborami wewnątrz organizmu. W takim przypadku stosowanie nawet najlepszych preparatów albo nie pomoże wcale, albo ich efekt będzie tylko chwilowy.

Przygotowania do wiosny i lata
Mimo, że minie jeszcze kilka miesięcy zanim kurtki i szaliki zamienimy na krótkie spodenki i zwiewne sukienki to o sylwetkę warto zadbać już teraz. Oprócz wspomnianej wysoce odżywczej diety można wspomóc się zabiegami. - Skuteczną metodą w walce z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej i cellulitu okazuje się być połączenie tradycyjnego masażu z nowoczesnymi technologiami. Technologie zawarte w urządzeniach przeznaczonych do pracy nad modelowaniem sylwetki łączą ze sobą mechaniczny masaż , oraz wiele innych rozwiązań które stanowią skuteczną broń przeciwko tkance tłuszczowej - mówi pani Małgorzata.
Przykładem tego połączenia jest urządzenie „Modente” w którym zastosowano aż cztery metody: mechaniczny masaż rolkami, masaż próżniowy, falę radiową oraz podczerwień. Te rozwiązania sprawiają, że w szybkim tempie pozbywamy się centymetrów, a skóra staje się jędrna i elastyczna. Dodatkowo zabieg nie jest bolesny i nie wymaga rekonwalescencji, więc można go wykonać w dowolnym i dogodnym czasie.

Nowości w świecie kosmetyki
- Nieinwazyjne metody wiodą prym. Wzbudzający największe zainteresowanie wśród gabinetów kosmetycznych jest innowacyjne urządzenie do wtłaczania dobroczynnych substancji pielęgnacyjnych w skórę. Fenomenem określa się rezultatu zabieg infuzji tlenowej. Skoncentrowane substancje aktywne wprowadzane są za pomocą tlenu. Uzyskując efekt wypełnienia zmarszczek, głębokiego nawilżenia skóry czy podniesienia owalu twarzy infuzja tlenowa do mocna konkurentka dla inwazyjnych metod medycyny estetycznej - opowiada Pani Ewa Zalewska.
Innym sposobem, który daje podobne rezultaty jest odkrycie, które w 2009 roku zostało uhonorowane nagrodą Nobla, a dzisiaj jest wprowadzane do gabinetów kosmetycznych. Są to zabiegi oraz kosmetyki oparte na badaniach komórkowych telomerazy, enzymu jądra komórkowego, często określanego jako enzym młodości. - Telomery odgrywają główną rolę w procesie starzenia się komórek. Odkrycie telomerów i ich enzymu telomerazy oraz wykorzystanie go w kremach i zabiegach może przedłużyć młodość skóry poprzez przedłużenie życia komórek skóry - mówi Pani Małgorzata.
To zadziwiające, że współczesne metody kosmetyki dają wsparcie naszej skórze już na poziomie DNA komórki. Oznacza to jednak, że zmiany, które wprowadzają takie zabiegi i preparaty nie są powierzchowne i ich efekty pozostaną na długo.

Lena Paracka
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.