Aktywni absolwenci UMK mogą liczyć na wsparcie
Bieg z Książką przyjął się wśród studentów Fot. Archiwum programu Absolwent

Aktywni absolwenci UMK mogą liczyć na wsparcie

Wspieranie kreatywnych inicjatyw czy akcji wykraczających poza uczelniany schemat – to główne założenia Programu Absolwent UMK. Zobacz, jakie możesz otrzymać przywileje z tytułu bycia absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.


– Nasza Uczelnia wspiera swoich absolwentów na różne sposoby poprzez specjalnie stworzony w tym celu Program Absolwent UMK. Jedną z tych form jest współpraca z wieloma partnerami zewnętrznymi, którzy oferują naszym absolwentom atrakcyjne rabaty. UMK daje im także możliwość samorealizacji i udziela pomocy przy organizacji różnego typu inicjatyw, których są pomysłodawcami – opowiada Kinga Nemere-Czachowska, koordynator Programu Absolwent UMK. Program Absolwent UMK działa w Toruniu już od 19 lutego 2001 roku. W jego ramach organizowane są cykliczne wydarzenia, pojedyncze imprezy czy kilkudniowe wycieczki – Program Absolwent UMK otwarty jest na wszelkie inicjatywy. Warto wyjść z propozycją kreatywnego pomysłu, żeby móc wprowadzić realne zmiany w środowisku studenckim. – Na Program Absolwent UMK składa się kilka założeń. Jego głównym celem jest utrzymywanie więzi UMK z absolwentami. Po studiach często bywa tak, że drogi studentów i uczelni rozchodzą się, nasz program ma za zadanie to zmienić i działać na rzecz integracji i budowania więzi – przekonuje Kinga Nemere-Czachowska. – Nie możemy obiecać, że każda inicjatywa zostanie zrealizowana, ale ze swojej strony zapewniamy, że wszystkim propozycjom uważnie się przyglądamy. – Uważam, że tego typu programy pobudzają kreatywność i pomagają w rozwoju osobistym. Uniwersytet i studia to nie tylko nauka, dlatego dobrze, że istnieją miejsca, gdzie można się zwrócić, żeby zrealizować pomysł na jakąś akcje – przekonuje Katarzyna Łuczak, studentka. Różnorodność inicjatyw jest bardzo duża. Do tej pory spod ręki absolwentów wyszły projekty, tj. Turniej Brydżowy, Turniej „Szachy w Harmonijce”, Bieg z Książką czy stworzenie Klubu Rowerowego „Skołowani”. Autorami pomysłów są, m.in. absolwenci socjologii, bibliotekoznawstwa, archiwistyki i zarządzania dokumentacją, biologii czy informatyki. – W przeszłości zgłaszali się do nas absolwenci, którzy mieli jakiś określony cel, coś chcieli osiągnąć, głównie było to związane z podróżami, choć nie tylko – wspomina Anna Bielawiec-Osińska z Programu Absolwent UMK. – Program Absolwent UMK aktywnie im pomagał w realizacji danego marzenia albo obejmował patronatem. Pomagaliśmy w organizacji baz noclegowych, wysyłaliśmy za granicę pomocne rzeczy, wspieraliśmy podczas promocji w mediach. Pokazuje to, że Program Absolwent UMK to również dobry sposób na promocje i rozwój uniwersytetu.

Specjalna karta ze specjalnymi przywilejami
Osoby, które uzyskały tytuł licencjata, magistra, inżyniera, doktora czy lekarza, a także absolwenci studiów podyplomowych mogą liczyć na szereg przywilejów. Każdy uczestnik Programu Absolwent UMK otrzymuje do swojej dyspozycji bezpłatnie i bezterminowo Kartę Absolwenta UMK. Umożliwia ona korzystanie z licznych rabatów, zarówno regionalnych, jak i ogólnopolskich. Ponadto dołączając do programu, można korzystać z bibliotek UMK, w tym także z bibliotek wydziałowych. Od października 2014 roku karta ta przysługuje także absolwentom Akademii Medycznej w Bydgoszczy, która 12 lat temu połączyła się z UMK. Do uzyskania Karty Absolwenta niezbędne jest wypełnienie, wydrukowanie i podpisanie zgłoszenia, które znajduje się na stronie: absolwent.umk.pl.

Olga Taraszka
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.