Miasto

Żeby spokojnie nakarmić pociechę

Od końca czerwca powstało ich w naszym mieście już siedem. LaktoStacje to miejsca, w których w komfortowych warunkach można nakarmić swoje dziecko. Adresowane są do mam, ojców, babć, dziadków, czyli każdego opiekuna dziecka.

Zwiedzanie Torunia poza turystycznym schematem

Cudze chwalicie, swego nie znacie – to powiedzenie, które już od dawna przylgnęło do polskich turystów. Szczególnie podczas wakacji warto znaleźć czas, żeby lepiej poznać swoje miasto. Sprawdzamy wobec tego, jakie miejsca powinny znaleźć się na niesztampowej mapie Torunia.

Weź paszport i wędruj po regionie

„Paszport Turystyczny” to mały przewodnik, z którym możemy zwiedzać nasz region. To podróż po Kujawsko-Pomorskich Konstelacjach ciekawych miejsc. Paszport zachęca także do tworzenia własnych propozycji wycieczek.

Odkrywamy tajemnice smaku toruńskiego piernika

Piernik to najbardziej charakterystyczny symbol Torunia, który niezależnie od pory roku zachwyca aromatycznym zapachem i jakością smaku. Jak się okazuje wszystko to za sprawą specjalnej konfiguracji przypraw i sposobu przygotowywania ciasta.

Wielkie piernikowe fetowanie

Chyba najsłodsze w Polsce – Święto Toruńskiego Piernika – w tym roku z dwudniowymi atrakcjami. Celebrowanie symbolu Torunia to spotkanie z ponad 250-letnią historią. Już 11 i 12 sierpnia dla każdego coś słodkiego.

Budżet partycypacyjny: mieszkańcy wybrali projekty

Wiadomo już, co będzie zrealizowane w ramach budżetu partycypacyjnego 2018. Do rozdysponowania była kwota ponad 7 mln zł. Wygrało 56 projektów, na które zagłosowało 55 tys. torunian.

Cztery dni w towarzystwie Królowej Polskich Rzek

Pokazy tradycyjnego nadrzecznego rzemiosła, rozmowy z flisakami czy degustacja regionalnych potraw to tylko niektóre z atrakcji, które przewidziano w ramach tegorocznego Festiwalu Wisły. Wyjątkowe spotkania z tradycją i naturą będą na nas czekać w Toruniu, Ciechocinku czy Włocławku.

Lato z archeologią

Dział Archeologii Muzeum Okręgowego w Toruniu przygotowało ciekawe zajęcia wakacyjne. Polecamy sprawdzić propozycje.