Miasto

Toruń rozpoczyna wielkie świętowanie!

5 dni wypełnionych po brzegi wydarzeniami muzycznymi, sportowymi, teatralnymi oraz stałymi punktami, związanymi z corocznym świętowaniem Dni Torunia czeka nas w dniach 21- 25 czerwca.

Ponadczasowa magia toruńskich legend i przypowieści

Już jutro nasze miasto obchodzi swoje święto. Choć o Grodzie Kopernika można by mówić godzinami, to lokalni przewodnicy zdradzają, gdzie najchętniej przyprowadzają swoje grupy. Miejsc pełnych legend, tajemnic i niezwykłych historii nie brakuje.

Dwoistości Torunia

Toruń zbudowany jest na dwoistościach – starego i nowego, katolickiego i ewangelickiego, polskości i niemieckiej spuścizny, sztuki i natury. O Toruniu dawnym i współczesnym rozmawiamy z Katarzyną Kluczwajd, historyczką sztuki, muzealniczką, regionalistką, autorką wielu cennych publikacji o Toruniu.

W najkrótszą noc Starówka zaprasza na tańsze zakupy

Czerwiec jest atrakcyjny nie tylko ze względu na długi dzień. W Toruniu to okazja, żeby wyruszyć na długie, a zarazem tanie zakupy. Starówkę, 23 czerwca, dodatkowo ożywi Świętojańska Noc Zakupów organizowana pod hasłem „Najkrótsza noc, najdłuższe zakupy”.

Muzyczno-sportowy weekend w województwie

Grudziądz, Brodnica czy Inowrocław – województwo kujawsko-pomorskie w ramach długiego weekendu zaplanowało wachlarz atrakcji. Nie zabraknie koncertów, pokazów ogniowych czy sportowych emocji , dlatego też już teraz warto zatankować nasze cztery kółka, żeby ruszyć w trasę po regionie.

Festiwal pełen słońca, waty cukrowej i kolorów

4. edycja najbardziej barwnego festiwalu w naszym mieście zbliża się wielkimi krokami. Już 18 czerwca na Błoniach Nadwiślańskich ponownie pokryjemy się kolorami holi i tym samym symbolicznie rozpoczniemy odliczanie do wakacji letnich.

Czysty brzeg przyciągnie turystów

Wisła stanowi ozdobę Torunia, a będzie tym większą, jeśli podczas spaceru jej brzegami nie będziemy potykać się o śmieci. Akcja Odetchnij nad Wisłą to wspólne sprzątanie brzegu Królowej Polskich Rzek. Każdy może się przyłączyć.

Podróżowanie z dziećmi to przygoda!

Wyruszyć rodzinnie w daleką podróż? Wielu ma na to ochotę, ale nieliczni się decydują. Okazuje się, że podróż z dzieckiem jest możliwa, w dodatku z niejednym. Sylwia i Filip Jaworscy przemierzają świat z czwórką swoich pociech.

Wisła inspiruje artystów

Z Oświęcimia do Gdańska, a stamtąd do Sandomierza. Trzy miesiące na Wiśle. Projekt artystyczny Flow, czyli Przepływ to działania twórcze odbywające się na Królowej Polskich Rzek i inspiracja dla artystów. Toruń już po raz drugi stał się miejscem, gdzie zacumował…