Kultura

Koncert Jam session dla każdego

Jak co roku, w dwa sierpniowe wieczory w Hard Rock Pubie Pamela zagości jam session festiwalu Harmonica Bridge.

Koncert Gospel tradycyjny i współczesny

Do Torunia przyjedzie Colin Williams, który w towarzystwie siedmioosobowego zespołu wokalnego z Wielkiej Brytanii, polskiej wokalistki gospel – Gabrieli Gąsior oraz zespołu instrumentalistów z Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach wykona autorski koncert Celebrate Gospel.

Blues, folk, jazz… - Harmonica Bridge w różnych konwencjach

Na harmonijce ustnej można zagrać nie tylko bluesa. XVII Międzynarodowy Festiwal Harmonijki Ustnej „Harmonica Bridge” udowadnia, że instrument ten ma wielkie możliwości. W historii festiwalu w Toruniu zagrali wirtuozi z osiemnastu krajów.

Wystawa prac dzieci z krajów Dalekiego Wschodu

Przygotowana w oparciu o zbiory własne wystawa prac dzieci z krajów Dalekiego Wschodu jest kolejną pokazywaną w Galerii prezentacją twórczości plastycznej z tego obszaru geograficznego.

Wakacyjna, muzyczna podróż z Dworem Artusa

Rozrywka w klasycznej aranżacji i ciąg dalszy Koncertów pod Gwiazdami – Dwór Artusa zaprasza na niezwykłe muzycznie lato. Koncerty, które przed nami to znane przeboje w niecodziennym brzmieniu i zjednoczenie różnych muzycznych światów.

Koncert: Muzyka na barce

Na barce na Wiśle w Toruniu wystąpi zespół ViolLadies: skrzypaczka – Marta Bilińska-Pilch oraz altowiolistka – Monika Kamińska. Artystki na swoim koncie mają udział w festiwalach, konkursach instrumentalnych oraz kursach mistrzowskich. Na stałe związane są z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej…