Ludzie

Bez współpracy w grupie, nie da się nic osiągnąć

Właścicielka i szef kuchni restauracji Malika, uczestniczka polskiej edycji programu Top Chef, autorka książki „Przyprawy” oraz laureatka statuetki Hermesa Poradnika Restauratora 2017, w kategorii Osobowość Gastronomii.

Królestwo brzydoty

W te wakacje zdarzyło mi się wjechać do Polski od strony Słowacji, prościutko na Podhale. Zderzenie z naszym krajem było jak cios obuchem. Estetyczny cios. Wjechałem do królestwa brzydoty, cesarstwa chaosu i arcyksięstwa pseudoreklamy.

Toruńska wieża Babel

Jak wiadomo, jeśli ktoś odwiedza Toruń, to większość czasu spędza na starówce. Większość gości i turystów kusi piękna, zwarta i łatwa w obejściu zabudowa Starego Miasta.

Igrzyska dla Polonusów

W ciągu ostatnich dni, gościliśmy w Toruniu Światowe Lenie Igrzyska Polonijne.

Happy!

Pana Marka Gaszyńskiego poznałem niedawno. W okolicznościach “nieoficjalnych", z punktu widzenia tego felietonu nieistotnych.

Mieszkańcy wybrali

Mamy to! Ogłoszono wyniki budżetu partycypacyjnego. Pomysły na wykorzystanie budżetu były bardzo różne. Liczy się to, że są one ważne dla lokalnych społeczności. Dla mieszkańców dzielnic i osób zaangażowanych w poprawę życia w naszym mieście. Dla jednych priorytetem jest jest…

Muzyczna wycieczka do Ciechocinka

Zbliża się Happy Jazz Festiwal – plenerowe wydarzenie organizowane od 2015 roku w Muszli Koncertowej malowniczego Parku Zdrojowego w Ciechocinku. Głównym architektem przedsięwzięcia jest Jurek Szymański.  W jego realizacji wspiera go burmistrz miasta – Leszek Dzierżewicz. W tym roku zostanie…