Wydrukuj tę stronę
Witamy w Toruniu

Witamy w Toruniu

Ludzi decydujących na co dzień o naszej gospodarce, nauce, rozwoju kraju. To właśnie Toruń staje się na dwa dni stolicą biznesu i innowacji. To właśnie w naszym mieście będą toczyć się rozmowy, może nie z dala od codziennym problemów, ale z dala od gabinetów i grafików.


Pod krawatem, ale pewnie nieco lżej zawiązanym niż na co dzień. Tym razem nie w stolicy, a w mieście, które jak udowadniają ostatnie rankingi, sprzyja rozwojowi biznesu. Tu zetrą się poglądy polityczne, spotkają się ludzie różnych środowisk i ugrupowań. Nie po to, żeby wytaczać działa, a argumenty. By szukać kompromisu i rozwiązań dobrych dla wszystkich. By walczyć o lepsze jutro dla Polski. Może to brzmi, jak często wypowiadane frazesy, ale podczas forum gospodarczego faktycznie tak się dzieje. Tu padają wiążące słowa i deklaracje, podpisywane są umowy partnerskie. To się dzieje.
Gratuluję Jackowi Janiszewskiemu, że po tylu latach wciąż mu się chce. Że nie poddaje się i łączy różne środowiska, właśnie tu w Toruniu. Że daje szansę wypowiedzi prelegentom z rozmaitych dziedzin, tak istotnych dla naszego codziennego życia. Że idzie do przodu i zawsze z duchem teraźniejszości, porusza tematy ważne i potrafi przyciągnąć do Torunia prawdziwe autorytety. Ja podobnie jak co roku obowiązkowo melduję się na Welconomy Forum in Toruń. Zapraszam również i Państwa już w najbliższy poniedziałek do Hotelu Copernicus. Warto być i warto tworzyć to wydarzenie.

pollyart