Wydrukuj tę stronę
Przedsiębiorczość na plan pierwszy

Przedsiębiorczość na plan pierwszy

W listopadzie wszystkich zainteresowanych biznesem czekają tysiące spotkań, warsztatów i dyskusji wokół przedsiębiorczości i związanej z nią tematyki. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości organizowany jest także w Polsce. Nasze miasto również tradycyjnie włącza się do jego kolejnej, dziesiątej już edycji. Warto sprawdzić, jakie wydarzenia będą towarzyszyć ŚTP.

Ponad 160 krajów aktywnie uczestniczy w Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Polska wyróżnia się w tym międzynarodowym projekcie. W ubiegłym roku polscy organizatorzy – Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – otrzymali nagrodę za rekordową liczbę partnerów – 4100, których pozyskano o 1200 więcej niż dwa lata temu. W różnych regionach Polski odbyło się łącznie 4000 wydarzeń. Co roku ŚTP współtworzą firmy, organizacje pozarządowe, instytucje państwowe, uczelnie wyższe i osoby prywatne. Dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. 

– Do 20 października partnerzy akcji mogą rejestrować wydarzenia na stronie internetowej Tygodnia Przedsiębiorczości – zachęca Łukasz Szarszewski, dyrektor toruńskiego Centrum Wsparcia Biznesu, które jest regionalnym koordynatorem akcji. – Gama partnerów zmienia się, co roku dochodzą nowi zainteresowani uczestnictwem. Współpracujemy między innymi z inkubatorami przedsiębiorczości, uniwersytetami, państwowymi instytucjami. Również każdy właściciel firmy zainteresowany współpracą może zgłosić własny pomysł. Pomożemy w jego promocji i w kwestiach organizacyjnych.

Część wydarzeń już teraz warto śledzić na stronie ŚTP. Większość jest bezpłatna. Uczestnicy muszą jednak wcześniej się zarejestrować, ponieważ na warsztaty i szkolenia ilość miejsc jest limitowana. Wiadomo już, że Centrum Wsparcia Biznesu zorganizuje szkolenie z e-marketingu i reklamy – dedykowane właścicielom mikro i małych przedsiębiorstw. Dowiemy się więcej m.in. o skutecznej promocji w mediach społecznościowych. Jak założyć własną firmę, jak inwestować w swoją przyszłość, gdzie pozyskać środki na prowadzenie biznesu – to część pytań, na które znajdziemy odpowiedź podczas warsztatów i szkoleń w CWB. Poza tym zainteresowani poznają szczegóły dotyczące prawa pracy, umów cywilnoprawnych, zatrudniania cudzoziemców, wolnej konkurencji czy planowania kariery zawodowej. W województwie kujawsko-pomorskim do tej pory swoje wydarzenia zgłosili, oprócz Centrum Wsparcia Biznesu, m.in. Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, bydgoski Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Świeciu.  

Hanna Wojtkowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

13-19 listopada

 

pollyart