Wydrukuj tę stronę
Cztery łapy do adopcji

Cztery łapy do adopcji

Piknik na 4 łapach” to inicjatywa mająca na celu edukację, wsparcie i wspólną zabawę. Program wydarzenia oferuje wiele różnorodnych aktywności – oczywiście z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi w roli głównej!

 

Bez względu na to, czy posiadasz zwierzaka, masz go planach, czy po prostu lubisz zwierzęta, znajdziesz coś dla siebie na „Pikniku na 4 łapach”. Organizatorzy chcą przede wszystkim pogłębić wiedzę społeczeństwa na temat tego, jak odpowiedzialnym i poważnym zobowiązaniem jest opieka nad zwierzęciem. – Głównym celem pikniku jest edukacja najmłodszych dotycząca przede wszystkim szacunku wobec naszych mniejszych braci, bezpieczeństwa i świadomości w kontaktach ze zwierzętami – mówi Magdalena Furmanowicz, jedna z organizatorek wydarzenia.

 

Gość specjalny

Wiedza na ten temat będzie przekazywana podczas miniwykładów, na których gościem specjalnym będzie znana weterynarz Dorota Sumińska. Od wielu lat poświęca się nie tylko pracy zawodowej, ale również publicystyce, pisaniu książek oraz udzielaniu się w radiu i telewizji. Dorota Sumińska nie traktuje zwierząt tylko jako swoją pracę. Jest również ich wielką miłośniczką i obrończynią. – Jeżeli zależy nam na tym, żeby los zwierząt nie był tak tragiczny, każdy z nas może zacząć natychmiast to zmieniać: nie kupować zwierząt, przestać jeść mięso – mówi.

Kupowanie zwierząt to napędzanie hodowli. Zamiast tego warto jest wziąć pod uwagę możliwość zaadoptowania czworonoga ze schroniska, który różni się od tego kupionego jedynie tym, że nie poszczęściło mu się w życiu. Sumińska daje wspaniały przykład opieki nad futrzakami: pod jej dachem mieszka ponad dwadzieścia czworonogów – psów i kotów, a każdy z nich ma z pewnością niepowtarzalną historię i miejsce w jej sercu.

 

Program pikniku

Oprócz wykładów będzie wiele innych wartościowych atrakcji skierowanych do dorosłych, dzieci i ich pupili. Główną atrakcją jest 2,5- albo 5-kilometrowy bieg z psami odbywający się pod hasłem „PsieBiegnij się!”. Nie masz własnego psa? To żaden problem! Samotne futrzaki ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu czekają właśnie na takie okazje. Jeśli jednak jesteś już właścicielem zwierzęcia, będziesz miał możliwość zaczipowania go, wygrawerowania adresatki czy własnoręcznego wykonania zabawki.

Ponadto odbędzie się kiermasz książek i loteria fantowa, a organizatorzy zaproszą uczestników na słodki poczęstunek – oczywiście po to, żeby chwilę później rozgrzać się na zajęciach zumby. – Na wydarzeniu zaprezentują się wybrani podopieczni naszego schroniska oraz organizacje i fundacje działające na rzecz zwierząt – zapowiada Magdalena Furmanowicz.

 

Szczytny cel

Wszystkie fundusze zebrane podczas wydarzenia zostaną przeznaczone na toruńskie schronisko. Organizatorzy zachęcają do zbiórki kołder, poduszek, koców i ręczników, które są bardzo potrzebne i przydatne podczas zimy. Chcąc wesprzeć schronisko karmą, dobrze jest przekazać jej mniej, ale za to wybrać bogatą w wartościowe składniki odżywcze, które są niezbędne w diecie zwierząt.

Lena Paracka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Piknik na 4 łapach

Psi Park, ul. Przybyszewskiego 34

17.09.2017, godz. 12.00-17.00

pollyart