Wydrukuj tę stronę
SEC 2017: W Toruniu rozpocznie się walka o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy
Fot. Nadesłane

SEC 2017: W Toruniu rozpocznie się walka o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy

Już po raz piąty cykl Speedway Euro Championship wyłoni najlepszego żużlowca na Starym Kontynencie. Obrońcą mistrzowskiego tytułu będzie Nicki Pedersen, który swoje pierwsze złoto europejskiego czempionatu zdobył w niebywałych okolicznościach. Ogłoszono nazwiska zawodników, którzy otrzymali stałe dzikie karty na tegoroczny cykl.


Odmieniony format zawodów sprawił, że w Speedway Euro Championship występują największe gwiazdy europejskiego żużla z obrońcą tytułu, Nicki Pedersenem na czele.
W Speedway Euro Championship 2017 zobaczymy pięciu zawodników, którzy utrzymali
się w ubiegłorocznym cyklu na pozycjach 1-5, a są nimi: Nicki Pedersen, Vaclav Milik, Krzysztof Kasprzak, Grigorij Łaguta oraz Leon Madsen.
20 maja w Gorican odbył SEC Challenge - zawody, w których kolejnych siedmiu zawodników zapewniło sobie udział w mistrzostwach Europy 2017. Chorwacki turniej wygrał Przemysław Pawlicki, na dalszych miejscach uplasowali się Kenneth Bjerre, Nicolai Klindt, Mateusz Szczepaniak, Martin Smolinski, Kacper Gomólski oraz Adrian Miedziński, który awans uzyskał dopiero w biegu dodatkowym.
Kolejne trzy miejsca w tegorocznym cyklu SEC zajęli zawodnicy, którzy otrzymali „dzikie karty”
od organizatorów cyklu. Do stawki Speedway Euro Championship dołączają: Rosjanin Artem Łaguta, Szwed Andreas Jonsson oraz Łotysz Andżejs Lebedevs.
- Gratuluję wspomnianym zawodnikom. Mam nadzieję, że wszyscy zawodnicy będą walczyć
o najwyższe cele. Wydaje mi się, że ten wybór jest najlepszym z możliwych - powiedział Piotr Szymański, Przewodniczący Komisji Wyścigów Torowych FIM Europe.
W tym sezonie cykl SEC pojawi się w Polsce, Niemczech oraz w Szwecji. Miastami, w których zawodnicy walczyć będą o miano najlepszego zawodnika Europy, będą: Toruń, Güstrow, Hallstavik oraz Lublin. - Po rocznej przerwie wracamy do Torunia, gdzie rozpoczniemy cykl SEC 2017. Liczymy, że kibice licznie przybędą na stadion. Mają swojego przedstawiciela w stawce, miejscowego wychowanka, Adriana Miedzińskiego, który w obecnej formie może sporo namieszać. Wierzymy, że cztery obiekty, na których będziemy startować, będą arenami niezapomnianych wyścigów. Warto dodać, iż dla kibiców, którzy nie będą mogli pojawić na stadionach, transmisje przeprowadzi stacja Eurosport – dodał Jan Konikiewicz, wiceprezes firmy One Sport.
- Jestem bardzo szczęśliwy, że będę mógł ponownie startować w cyklu SEC. Trzecia runda odbędzie się na torze, na którym startuję na co dzień w Szwecji, dlatego nie mogę doczekać się nie tylko inauguracyjnej rundy, ale także trzeciego turnieju całego cyklu – mówi Andreas Jonsson. - Wszystkie tory są bardzo techniczne, ale to sprawi, że walka będzie ostra i do samego końca.
Pierwsza runda cyklu Speedway Euro Championship 2017 odbędzie się 30 czerwca w Toruniu. Zawody rozpoczną się o godzinie 19:00.
- Miałem przyjemność startować już w SEC. Tak, jak zostało powiedziane, jestem w całkiem niezłej dyspozycji. Będę robił wszystko, żeby powalczyć o medal mistrzostw Europy. Jestem pozytywnie nastawiony, ponieważ wszystkie tory w jakimś stopniu znam - kończy Adrian Miedziński.

Redakcja
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


1. Artem Laguta (Rosja)
2. Grigorij Laguta (Rosja)
3. Nicki Pedersen (Dania)
4. Kenneth Bjerre (Dania)
5. WILD CARD
6. Kacper Gomólski (Polska)
7. Nicolai Klindt (Dania)
8. Mateusz Szczepaniak (Polska)
9. Andreas Jonsson (Szwecja)
10. Leon Madsen (Dania)
11. Vaclav Milik (Czechy)
12. Przemysław Pawlicki (Polska)
13. Martin Smolinski (Niemcy)
14. Andzejs Lebedevs (Łotwa)
15. Krzysztof Kasprzak (Polska)
16. Adrian Miedziński (Polska)

pollyart