Wydrukuj tę stronę
Ewa Chodakowska: Toruń ćwiczy i robi to bardzo dobrze!
Fot. Przemysław Mrotek

Ewa Chodakowska: Toruń ćwiczy i robi to bardzo dobrze!

Ewa Chodakowska, znana jako „trenerka wszystkich Polek”, w miniony weekend odwiedziła Toruń. W rozmowie dla Toronto opowiada o swoich przemyśleniach dotyczących pewności siebie i zdradza plany na przyszłość.

Sprawiłaś, że mimo tego że mamy listopad w Toruniu zrobiło się bardzo gorąco, torunianie ćwiczyli i to w centrum handlowym! Sprostali postawionemu przez Ciebie wyzwaniu?
- Muszę przyznać, że 90% osób, które uczestniczyły w moim treningu to osoby bardzo zaawansowane. Niezmiernie mnie to cieszy! Wszyscy wykonali różne ćwiczenia naprawdę znakomicie . Przyznam że nie wiedziałam czego się spodziewać. Taka jest specyfika eventów otwartych. Okazuje się jednak, że Toruń ćwiczy i robi to bardzo dobrze.

Przypatrując się całemu treningowi zauważyłam, że zdecydowałaś się na połączenie ćwiczeń z popularnych programów, tj. Kiler i Skalpel, czy dzięki temu każdy mógł znaleźć coś dla siebie?
- Przy okazji tego typu spotkań lubię mieszać swoje programy treningowe. Wszystko po to żeby zaskakiwać! Faktycznie można było zauważyć dużą różnorodność treningów, przez co każdy mógł znaleźć coś w sam raz dla siebie. Myślę że duża część osób, która trenowała ze mną w Toruniu, wcześniej próbowała na sobie większość z zaprezentowanych ćwiczeń.

W jednym z wywiadów wspomniałaś kiedyś, że brakuje Polkom pewności siebie. Czy uważasz, że stopniowo to się zmienia i dzięki aktywności fizycznej zmieniamy swoje nastawienie?
-Myślę, że stopniowo tak. Ostatnio zauważam coraz częściej tendencje, że kobiety biorą życie w swoje ręce i przeprowadzają różnego typu zmiany. Trening zdecydowanie kształtuje charakter. Aktywne kobiety wiedzą, że mogą wiele osiągnąć, przez co wymagają od siebie więcej. Niezwykle ważna jest symbioza dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Osobiście uważam, że aktywność fizyczna dodaje pewności siebie i sprawia, iż łatwiej jest się nam realizować na różnych płaszczyznach życia.

Czy przez ten czas od kiedy jesteś trenerką fitness, zauważasz tendencje, że coraz częściej ćwiczą z Tobą również mężczyźni?
-Absolutnie tak! Żyjemy w czasach, gdzie mężczyźni nie boją się aktywności fizycznej. Coraz częściej, gdy rozmawiam z aktywnymi mężczyznami, przyznają że w ich treningowym planie oprócz siłowi i sztangi pojawia się również fitness. Fitness to rodzaj aktywności fizycznej, który efektywnie modeluje naszą sylwetkę, dlatego warto zadbać o to, by przeznaczyć w tygodniu czas na tego typu trening.

Mogłabyś już teraz zdradzić jakie masz plany na przyszłość? Czy następny rok przyniesie nowe programy treningowe, bądź publikacje twojego autorstwa?
- Już teraz mogę obiecać, że wkrótce nowych programów treningowych w moim wykonaniu nie zabraknie! Pojawią się również nowe książki, nie zabraknie szeregu różnych spotkań. Bardzo ważne jest dla mnie, by promować świadomość o możliwościach poprawy jakości swojego życia. Udzielam często wsparcia, przy planowaniu diety, czy treningów. Na pewno nadal aktywnie będę angażować się w różnego typu projekty i już niedługo będzie można zobaczyć efekty tej pracy.

Rozm. Olga Taraszka
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pollyart