Wydrukuj tę stronę
Stworzył pomost między pracodawcą a pracownikiem
fot. Sławomir Jędrzejewski

Stworzył pomost między pracodawcą a pracownikiem

Maciej Urbański to człowiek, który wierzy w sukces każdej ambitnej osoby. I postanowił w tym sukcesie niektórym dopomóc. Stworzył wspólnie z dobrymi znajomymi portal, który ma być serwisem wymiany wiedzy. Szukającym pracy da szansę pokazania swoich umiejętności i cv. Natomiast pracodawcy będą mogli zamieszczać tam zadania do rozwiązania dla przyszłych pracowników i tak wyławiać talenty.

 

Bemygo.com to serwis, który pozwala niezależnym autorom na publikowanie swoich projektów, referatów, materiałów, które tworzą na piśmie. Każdy użytkownik może pobrać te materiały, zapoznać się z nimi, nawet zadać pytanie autorowi. W taki sposób ludzie wymieniają się wiedzą i doświadczeniami.

Portal tak naprawdę skierowany jest do każdego, kto ma wiedzę do zaoferowania innym. Jesteśmy na koncie Natalii. Ona dodaje materiały związane ze sztuką, sama jest studentką czwartego roku grafiki. Więc dodaje materiały ze sztuki współczesnej, ale także wykłady ogólnouniwersyteckie. I to wszystko jest na jej ścianie, gdzie wszystko można wyświetlić, zobaczyć kiedy je wrzucała. Notatki są widoczne dla wszystkich, jeśli dodaje je publicznie. W przypadku Natalii widzimy sporo materiałów, ale nie widzimy co przechowuje w grupach i własnych katalogach. Portal jest jednocześnie chmurą, która pozwala na przechowywanie swoich prywatnych materiałów w bezpiecznym miejscu, niewidocznym dla innych. Jednak taki materiał, który trzyma się tylko dla siebie, można udostępniać innym użytkownikom.

Z portalu korzystają najczęściej studenci, używają portalu do wymiany swoich materiałów i notatek. Zdarzają się też przedstawiciele innych zawodów, którzy dzielą się swoją wiedzą z innymi. Jeżeli ktoś umieszcza ciekawy materiał, ma możliwość udostępnienia go od razu na Facebooku, na Google+, na Twitterze, wysłania linku. Jest to typowa społecznościówka, więc można wyrazić swoją aprobatę poprzez kliknięcie „powiedz tak” i dodatkowo komentować materiały. Przyda się na pewno także kalendarz.
Firmy mają narzędzie do business case, do ogłaszania konkursów albo do robienia ofert pracy z testem. Test jest udostępniany dla użytkowników, oni to rozwiązują i starają się jak najwyżej sklasyfikować. Najlepsi są później zapraszani na rozmowę kwalifikacyjną. Konto firmowe ma też inne funkcjonalności niż konto prywatne. W koncie firmowym chodzi bardziej o umieszczanie ofert pracy, o head hunting. W koncie użytkownika chodzi o publikowanie najlepszych materiałów, zadawanie pytań autorom innych ciekawych treści. Poszukując pracy, w wyszukiwarkę można wpisać daną branże, ale też można kliknąć zakładkę menu „Kariera”. W tej zakładce można te firmy znaleźć.

Użytkownik standardowy nic nie płaci. Płaci firma - za reklamę, wystawianie ofert. Portal działa od połowy roku. W zeszłym roku funkcjonowała platforma testowa, na którą zarejestrowało się około 4 tysięcy użytkowników. Teraz jest około 6 tysięcy aktywnych użytkowników, wśród nich około 50 firm. - Chcemy stać się portalem, który będzie pomagał wymieniać się wiedzą z ludźmi na całym świecie. Szacujemy, że może być to nawet 200 milionów. Myślę, że uda nam się to osiągnąć w 4-5 lat. Wchodzimy do Niemiec, Francji i mamy jeszcze kilka niespodzianek – mówi nam Maciej Urbański

Agnieszka Chmielewska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pollyart